Wykres rankingu sprzedaży Amazon

W przeszłości używaliśmy rankingu najlepszych sprzedawców, aby sprawdzić, czy produkt był poszukiwany, czy nie. Ponieważ niektóre kategorie mają więcej produktów niż inne, musielibyśmy sprawdzić BSR na wykresie Amazon Sales Rank.

TA METODA JEST PRZESTARZAŁA

Jak można sobie wyobrazić, ta metoda może dać tylko bardzo, bardzo przybliżony obraz tego, czy produkt jest poszukiwany, czy nie. Na szczęście mamy obecnie na rynku znacznie bardziej zaawansowane narzędzia, które są znacznie dokładniejsze w szacowaniu popytu na produkty, takie jak narzędzia FBA: Jungle Scout & Helium 10

CategoryTotal productsTop 1%Top 3%Top 5%Top 10%Top 25%
Appliances1.356.45313.56440.69367.822135.645339.113
Art, Crafts & Sewing5.984.65459.846179.539299.232598.4651.496.164
Automotive25.657.865256.578769.7351.282.8932.565.7876.414.466
Baby Products11.654.678116.546349.640582.7331.165.4682.913.670
Beauty & Personal Care3.875.84538.758116.275193.792387.585968.961
Books64.657.935646.5791.939.7383.232.8966.465.79416.164.484
Cell Phones & Accessories23.578.657235.786707.3591.178.9322.357.8665.894.664
Clothing, Shoe & Jewelry165.679.3671.656.7934.970.3818.283.96816.567.93741.419.842
Electronics38.657.987386.5791.159.7391.932.8993.865.7999.664.497
Grocery & Gourmet Food1.145.76511.45734.37257.288114.577286.441
Health & Household7.198.76571.987215.962359.938719.8771.799.691
Home & Kitchen89.765.987897.6592.692.9794.488.2998.976.59922.441.497
Industrial & Scientific20.749.738207.497622.4921.037.4862.074.9745.187.435
Musical Instruments768.6377.68623.05938.43176.864192.159
Office Products6.578.37565.783197.351328.918657.8381.644.594
Patio, Lawn & Garden3.976.64939.766119.299198.832397.665994.162
Pet Supplies1.547.65215.47646.42977.382154.765386.913
Software378.7363.78711.36218.93637.87494.684
Sports & Outdoors29.765.933297.659892.9771.488.2962.976.5937.441.483
Tools & Home Improvement17.562.874175.628526.886878.1431.756.2874.390.719
Toys & Games6.321.76563.217189.652316.088632.1771.580.441
Video Games486.8744.86814.60624.34348.687121.719
.

Wyjaśnienie rankingu sprzedaży Amazon

Każdemu produktowi Amazon przypisany jest najlepszy ranking sprzedaży (BSR). Ten ranking sprzedaży można znaleźć w informacjach o produkcie na liście Amazon:Ranking najlepszych sprzedawców AmazonRanking zaczyna się od najniższego do najwyższego. #1 oznacza najlepiej sprzedający się produkt w danej kategorii. Ten produkt ma ranking bestsellerów #143,744 w kategorii Produkty biurowe. Oznacza to, że istnieje 143 743 produktów, które mają większą sprzedaż w tej kategorii. Gdy użyjemy tego rankingu bestsellerów z naszym wykresem rankingu sprzedaży Amazon, zobaczymy, że ten produkt zajmuje 1% (65 784 BSR) i 5% (197 351 BSR).

You May Also Like

About the Author: Garlic Press Seller

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *